Вівторок, 25.02.2020, 08:58

Ви увійшли якНевідомий
Група "Гости"Вітаю Вас Невідомийменю сайту
Он-лайн сервіси
Інтерактивна таблиця Менделєєва


Захист прав дитини
Національна дитяча гаряча лінія

педагогічна преса
статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Головна » Статті » Бесіди та правила з техніки безпеки для учнів

Заходи рятування людей на льоду

Якщо ви провалилися на льоду річки або озера:

• необхідно широко розкинути руки на краї пролому та утримуватися від занурення у воду з головою. Діяти рішуче і не лякатися;

• слід вибиратися на лід без різких рухів, наповзаючи на нього грудьми, і по черзі витягувати на поверхню ноги. Головне — намагатися зайняти своїм тілом найбільшу площу;

• вибравшись із льодового пролому, необхідно відкотитися від нього, а потім повзти в той бік, звідки ви рухалися і де міцність льоду вже перевірена.

Незважаючи на те, що через вогкість і холод вам хочеться побігти й зігрітися, необхідно бути обережним до самого берега, а потім не зупинятися, поки не опинитесь у теплі.

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно повідомте її, що йдете на допомогу. Потім слід підкласти під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзти на них.

Наближатися до ополонки необхідно тільки поповзом, широко розкидаючи при цьому руки. Підповзати до краю ополонки не можна, інакше є ризик опинитися у воді. Кидати зв'язані між собою ремені, шарфи або дошки, які допоможуть врятувати людину, необхідно з відстані 3—4 метрів від пролому.

Якщо ви не один, тоді, узявши одне одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтесь до пролому. Діяти необхідно рішуче й швидко, адже потерпілий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.

Подавши потерпілому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і відповзайте з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і дайте йому гарячого чаю.

Необхідно пам'ятати: вирушати на водойми поодинці небезпечно!

Рекомендації щодо запобігання відмороженню

• необхідно поступово загартовувати організм і привчати його до холоду за допомогою ранкової фізичної зарядки, повітряних ванн, занять спортом. Ці заходи мають велике значення для профілактики відморожень;

• взуття завжди має бути цілим і сухим. Взуття не повинно стискувати ноги, одяг має бути вільним, легким, не обмежувати рухів

• у морозну, і особливо вітряну погоду обличчя і руки рекомендується змазувати жирним кремом, несолоним салом або риб'ячим жиром; до металевих предметів слід торкатися в рукавичках.

Перша медична допомога в разі відмороження

• необхідно помістити потерпілого з будь-яким видом відмороження в тепле приміщення, дати йому гарячий чай, каву або вино;

• якщо щоки, ніс, вуха людини побіліли, необхідно розтирати їх чистою рукою доти, доки вони не почервоніють і людина не почне відчувати поколювання;

• відморожену частину тіла слід розтирати спиртом, горілкою або одеколоном. Якщо цих рідин немає, необхідно розтирати м'якою рукавичкою, хутряним коміром або сухою фланеллю. Ні в якому разі не можна розтирати снігом, тому що сніг не зігріває, а охолоджує відморожені ділянки та ушкоджує шкіру.

Під час розтирання потерпілий повинен намагатися рухати ушкодженою кінцівкою.

Розтирання протипоказане, якщо відморожене місце припухло або на ньому з'явилися пухирі. В такому разі необхідно накласти пов'язку з товстим шаром вати, надати потерпілому медичну допомогу.

Перша допомога в разі переохолодження

1. В разі переохолодження легкого ступеня (ознаками якого є озноб, м'язове тремтіння, загальна слабкість, утруднення пересування, блідість шкіри) потерпілого слід тепло одягнути, напоїти гарячим чаєм або кавою; він має виконувати інтенсивні фізичні вправи.

2. В разі переохолодження середнього ступеня (ознаками якого є синюшність губів і шкіри, ослаблення дихання, пульсу, поява сонливості, втрата спроможності самостійно пересуватися) слід розтерти потерпілого вовняною тканиною, зігріти під теплим душем (якщо його помішують у ванну, то температуру води необхідно підвищувати поступово від 30—35 °С до 40—42 °С), зробити йому масаж усього тіла. Потім необхідно тепло одягнути його та вкласти в ліжко, поступово зігріти грілками; в разі необхідності викликати лікаря.

3. В разі переохолодження важкого ступеня (ознаками якого є непритомність, поступове пригнічення життєвих функцій) необхідно негайно викликати лікарів, надати першу допомогу, як і в разі переохолодження середнього ступеня.

Категорія: Бесіди та правила з техніки безпеки для учнів | Додав: bgschool1 (11.04.2014)
Переглядів: 946 | Рейтинг: 0.0/0
Вхід

пошук
Стоп булінг
"Я маю право"
Актуально

Освітній округ


Прозора інформація
Звіт директора
Звіт директора школи за 2018/2019 н.р.
101 інформує

Нове на сайті
[12.02.2020]
Дії під час пожежі
[12.02.2020]
Користування вогнегасниками
[12.02.2020]
Вибухонебезпечні предмети
[12.02.2020]
Правила експлуатації електроприладів
[12.02.2020]
Отруєння чадним газом!
[05.12.2019]
Алгоритм організації екскурсій
[11.11.2019]
Обласні майстер-класи
[29.10.2019]
План роботи на осінні канікули
[29.10.2019]
Семінар "Шляхом до досконалості"
[29.10.2019]
Професійного зростання вчителя в умовах сучасного освітнього простору
Корисні посилання

Copyright MyCorp © 2020
Використовуються технології uCoz