Вівторок, 25.02.2020, 08:53

Ви увійшли якНевідомий
Група "Гости"Вітаю Вас Невідомийменю сайту
Он-лайн сервіси
Інтерактивна таблиця Менделєєва


Захист прав дитини
Національна дитяча гаряча лінія

педагогічна преса
статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Правила виховання » виховна робота у школі

Основні орієнтири
25.09.2015, 11:32

Пріоритетними напрямками виховної роботи у навчальному закладі є:

  • реалізацію особистісно-орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі;
  • залучення молоді до національної та світової культури;
  • збереження морального та фізичного здоров’я підростаючого покоління;
  • виховання патріотизму, громадських якостей особистості;
  • забезпечення педагогічних умов для соціалізації школярів, виховання в них життєвої компетентності;
  • розвиток у дітей творчихздібностей, підтримка обдарованих дітей.

Важливе місце у системі виховної діяльності школи посідає управління навчально-виховним процесом, яке здійснюю на основі таких принципів:

  • принцип перший — «не зашкодити» (збереження психологічного та фізичного здоров’я учнів, що, на мою думку, є найважливішим у навчально-виховномупроцесі);
  • принцип другий — духовна насиченість шкільної життєдіяльності дітей, так як виховання особистості неможливе без виховання емоцій та естетичної свідомості.
  • принцип третій — ставлення до дитини як суб’єкта власного розвитку, що реалізується через принципи педагогіки співпраці, толерантності, підтримки, які спрямовані на самостановлення індивідуальності;
  • принцип четвертий — сприяння удосконаленню професійної компетентності та педагогічної майстерності класних керівників з питань виховання учнів.

Результативність виховного процесу у школі в значній мірі залежить від організації методичної роботи з класними керівниками. З метою сприяння професійному вдосконаленню особистості педагога, стимулювання творчості класного керівника, який веде пошуки шляхів збагачення і розвитку змісту, форм і методів виховної роботи, в школі організована робота методичного об’єднання класних керівників та класоводів, яким керую вже декілька років поспіль. Залучаючи до активної діяльності як досвідчених, так і щойно призначених класних керівників, намагаюсь побудувати методичну роботу так, щоб кожен із них міг якнайповніше розкрити свої здібності, розвивати ініціативу та творчий пошук тому поряд з традиційними засіданнями, в роботу методоб'єднання впроваджую інноваційні форми, методи, засоби і технології, надаю допомогу класним керівникам у модернізації змісту виховання та виховного процесу в класі.

Національну спрямованість виховної роботи в школі реалізую завдяки  позакласній діяльності. Виховною метою проведення різноманітних позакласних заходів є виховання в учнів патріотичних почуттів, любові до рідної землі, свого народу, готовності до праці в ім'я України, виховання поваги до культури та історії рідного народу, поваги до батьків, прищеплення шанобливого ставлення до звичаїв, традицій нашого народу.

Спільно з педагогами-організаторами в школі розробилено систему позакласної роботи, яка включає колективні творчі справи, години спілкування, бесіди, свята, зустрічі, екскурсії, конкурси, огляди, акції, виставки.

Впроваджено шкільні традиції проведення Дня знань, Дня здоров'я, Дня Наума, Дня народження школи, Новорічних свят, Різдвяного вертепу, конкурсів Міс та Містер Школа, Дня захисника Вітчизни, Козацьких забав, Дня Перемоги, Останнього дзвоника, Випускного вечора, святкових концертних програм до Дня вчителя, 8 березня.

В системі позаурочної діяльності нашої школи важливе місце належить організації життя учнівського колективу як сприятливого середовища для самовираження особистості, як школи співробітництва і продуктивної взаємодії з іншими людьми.

Виховання ініціативної особистості, здатної приймати свідомі рішення, творити життя, гідне людини неможливо без широкого залучення учнів до управління шкільними справами через участь в органах учнівського самоврядування девізом якого є: «Самі вирішили – самі зробили – самі відповідаємо». З цього випливає ще один основний напрямок роботи, що ґрунтується на допомозі дітям знайти себе, розвивати свої здібності, само реалізуватися.

 Критерієм впливу школи на соціальну поведінку учнів є свідоме виконання учнями основних нормативних документів школи: Статуту школи, правил внутрішнього розпорядку, в яких визначені основні права та обов’язки учнів. На основі цих документів у школі розроблено „Єдині вимоги для учнів”

Згідно плану виховної роботи школи щовівторка проводяться інформаційно-інструктивні лінійки для учнів 5-11 класів, на яких обговорюються термінові питання і проблеми із життя шкільного колективу, оголошуються результати роботи класних колективів.

Однією із складних проблем сучасної школи є наявність правопорушень дітей та підлітків тому  у школі розроблено систему профілактичної роботи: організовано чергування вчителів та учнів по школі, поновлено базу даних соціального паспорту школи, складу Штабу профілактики  правопорушень серед учнів.

Сім’я завжди була й залишається одним із головних чинників у становленні особистості. Працюючи над проблемою поєднання сімейного і шкільного виховання, організовую роботу педагогічного всеобучу батьків, залучаю батьків до організації позанавчальної виховної роботи.

У співпраці з шкільним психологом працює консультаційний пункт для молодих батьків, де батькам постійно надається допомога у спрямуванні виховної роботи з дітьми, проводяться консультації: “Психологічні вікові особливості дитини”, “Труднощі адаптації дитини до навчання”. Також проведяться дні відкритих дверей для батьків та зустрічі за круглим столом. Для участі в таких заходах запрошуються лікарі, працівники адміністративних органів.

Категорія: виховна робота у школі | Додав: bgschool1
Переглядів: 581 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Вхід

пошук
Стоп булінг
"Я маю право"
Актуально

Освітній округ


Прозора інформація
Звіт директора
Звіт директора школи за 2018/2019 н.р.
101 інформує

Нове на сайті
[12.02.2020]
Дії під час пожежі
[12.02.2020]
Користування вогнегасниками
[12.02.2020]
Вибухонебезпечні предмети
[12.02.2020]
Правила експлуатації електроприладів
[12.02.2020]
Отруєння чадним газом!
[05.12.2019]
Алгоритм організації екскурсій
[11.11.2019]
Обласні майстер-класи
[29.10.2019]
План роботи на осінні канікули
[29.10.2019]
Семінар "Шляхом до досконалості"
[29.10.2019]
Професійного зростання вчителя в умовах сучасного освітнього простору
Корисні посилання

Copyright MyCorp © 2020
Використовуються технології uCoz