Вівторок, 25.02.2020, 09:00

Ви увійшли якНевідомий
Група "Гости"Вітаю Вас Невідомийменю сайту
Он-лайн сервіси
Інтерактивна таблиця Менделєєва


Захист прав дитини
Національна дитяча гаряча лінія

педагогічна преса
статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Головна » Файли » Майбутній першокласник

Розвиваємо логічне мислення
24.04.2014, 09:59

Ці якості починають формуватися не в останній місяць перед школою, а значно раніше, а їхнім психологічним фундаментом є розвиток:

  • мислення
  • уваги
  • пам'яті
  • допитливості
  • уяви

Підтримувати у дітей інтерес до навчання не завжди легко. Але за допомогою батьків навчання може стати для малюків корисним і захоплюючим.

Багато батьків вважають, що головне при підготовці до школи — це познайомити дитину з цифрами і навчити його писати, вважати, складати і віднімати .

Однак при навчанні математиці  ці вміння дуже недовго виручають дитини на уроках математики. Запас завчених знань закінчується дуже швидко (через місяць-два), і несформованість власного вміння продуктивно мислити (тобто самостійно виконувати зазначені вище розумові дії на математичному утриманні) дуже швидко приводить до появи «проблем з математикою».

В той же час дитина з розвиненим логічним мисленням завжди має більше шансів бути успішним математики, навіть якщо він не був заздалегідь навчений елементів шкільної програми (рахунку, обчислень і т. п.).

Однак не слід думати, що розвинене логічне мислення — це природний дар, з наявністю або відсутністю якого слід змиритися. Існує велика кількість досліджень, що підтверджують, що розвитком логічного мислення можна і потрібно займатися (навіть у тих випадках, коли природні задатки дитини в цій області досить скромні).

Пропонуємо декілька простих порад як розвивати логічне мислення дитини в сім'ї

1)   Заохочуйте дитину висловлювати свої судження, давати оцінку подіям, будувати припущення. Навчившись думати логічно, дитина почне діяти так само. Почніть фразу, а дитина нехай її завершить. Наприклад: «Машина може їхати, тому що ...», «На вулиці тепло, тому що ...», «Якщо порізати палець, то

2)   Грайте в шахи. Ця гра, історія якої налічує кілька тисяч років, вчить не тільки розвивати логіку, але і розробляти стратегію, бути терплячим, уважним, вгадувати кроки суперника й аналізувати ситуацію.

3)   Купіть збірник цікавих завдань. Вирішувати їх буде цікаво і дорослим, і дітям. Крім задачок на розвиток логічного мислення, існують також завдання з підступом, де рішення, яке першим приходить на думку, навряд чи виявиться правильним. Корисними будуть і задачі з сірниками.

4)   Тренуйтеся складати логічні ланцюжки. Попросіть дитину намалювати коло, квадрат, трикутник, а потім повторити таку послідовність геометричних фігур кілька разів. Слідкуйте за тим, щоб дитина не порушувала задану послідовність.

5)   Приділіть увагу математичним іграм і задачам. Логіка і математика тісно пов'язані між собою, опанувавши однією наукою, дитина неодмінно опанує й іншу. Рішення задач на відповідність, проходження лабіринтів, складання логічних ланцюжків також сприяє розвитку логічного мислення.

6)   Попросіть дитину розкласти в певному порядку картинки, на яких зображені дії одних і тих персонажів. Це можу бути фрагменти знайомої казки або просто набір сюжетів, в яких простежується чітка логічна послідовність.

Зверніть увагу!

     Не змушуйте дитину займатися, якщо вона не в дусі, у неї поганий настрій.  Відкладіть рішення головоломок і цікавих завдань до тих пір, поки у дитини не з'явиться настрій та бажання займатися.

Категорія: Майбутній першокласник | Додав: bgschool1
Переглядів: 888 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Вхід

пошук
Стоп булінг
"Я маю право"
Актуально

Освітній округ


Прозора інформація
Звіт директора
Звіт директора школи за 2018/2019 н.р.
101 інформує

Нове на сайті
[12.02.2020]
Дії під час пожежі
[12.02.2020]
Користування вогнегасниками
[12.02.2020]
Вибухонебезпечні предмети
[12.02.2020]
Правила експлуатації електроприладів
[12.02.2020]
Отруєння чадним газом!
[05.12.2019]
Алгоритм організації екскурсій
[11.11.2019]
Обласні майстер-класи
[29.10.2019]
План роботи на осінні канікули
[29.10.2019]
Семінар "Шляхом до досконалості"
[29.10.2019]
Професійного зростання вчителя в умовах сучасного освітнього простору
Корисні посилання

Copyright MyCorp © 2020
Використовуються технології uCoz