Вівторок, 11.12.2018, 02:42

Ви увійшли якНевідомий
Група "Гости"Вітаю Вас Невідомийменю сайту
Он-лайн сервіси
Інтерактивна таблиця Менделєєва


Захист прав дитини
Національна дитяча гаряча лінія

педагогічна преса
статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Батьківське виховання

Байдужість до навчання — проблема дитини чи дорослих?
18.04.2014, 10:31

Як же навчити дітей вчитися ?

Розпочати потрібно з відношення батьків до навчання в школі і ситуації всередині сім'ї підлітка. Байдуже ставлення батьків до успіхів дитини до школи знижує цінність освіти в очах підлітка. Напружені відносини між батьками, між батьками та педагогічним колективом сприяють залученню до конфлікту  не тільки дорослих, але і підлітка, який змушений зайняти чиюсь сторону. Складне протиборство відволікає школяра від вчення, його увага концентрується не на навчальні досягнення, а на оцінюванні поведінки дорослих. Подібна ситуація складається, якщо конфлікт зачіпає сімейні стосунки. Проблеми в сім'ї виявляється потужним фактором, здатним позначитися на успішності дитини. Перераховані фактори необхідно розглядати як фактори ризику, здатні за певних умов стати причинами шкільної неуспішності у підлітковому віці . А тому постійно цікавтесь життям вашої дитини. Як справи? Задавайте це запитання з всією відповідальністю і  доброзичливо, стимулюючи  дитину на  детальну відповідь. Ви просто зобов’язані знати про життя вашої дитини як можна більше! Володіючи інформацією про те, що робиться в школі, розклад навчальних занять, домашнє завдання, вам буде легше направити енергію школяра в потрібне русло.

Створіть всі умови для того, щоб у сина чи доньки був свій читацький куточок. Всіляко стимулюйте потяг дитини до читання.  Саме батьки мають викликати у дитини прагнення самостійно здобувати знання. Не запам’ятовувати , а перед усім аналізувати, осмислювати, розуміти матеріал, виявляти особисту розумову активність у засвоєнні навчального матеріалу — ось до чого слід привчати підлітків. Тоді і запам’ятовування стане більш легким і ґрунтовним. Треба навчити дитину не запам’ятовувати все підряд, а вилучати головне, встановлювати в тексті смислові зв’язки і відношення, співвідносити нові знання з тими, що були засвоєні раніше, при цьому контролювати

себе, самостійно ставити запитання до тексту, і ще багато чого іншого.

Треба навчити підлітка зупиняти увагу на тому, чого він не знає або не розуміє. Іноді школярі не розуміють не лише окремих слів або висловлювань: вони, читаючи підручник, зустрічають і незрозумілі думки. Чи звертають вони увагу на ці думки? Чи намагаються їх «розшифрувати»? Цим ми з вами повинні цікавитись та вчити дітей вчитися.

Розмовляйте  з дітьми, не лінуйтеся їх вислухати і обов’язково знайдіть відповіді на їх запитання. Якщо на всі запитання у вас немає відповіді -  не губіться! Ви  не можете знати все на світі! Відповідь на зразок «Я не знаю, давай подивимось в Інтернеті (енциклопедії)» ніяк не дискредитує вас, а дитині допоможе навчитися користуватися довідниками, словниками, а це тільки допоможе в навчанні. Підлітків слід навчати тому, як опанувати новий матеріал підручника, законспектувати статтю, записати лекцію, їм треба дати навички самостійного пошуку потрібної інформації, пояснити, як користуватись довідковими матеріалами, каталогами та ін.

Що таке навчати навчатися самостійно? Це, по суті, постаратись допомогти дитині знайти власний, індивідуальний стиль роботи, що дозволив би якомога повніше розкрити юну особистість. Якість роботи залежить і від уміння правильно організовувати її. Отже, будемо навчати дітей планувати свої справи, вибирати найбільш підходящий для занять режим дня, цінувати час, розумно розподіляти його.

Створіть школяру затишне, чисте, а головне, добре освітлюване робоче місце. Спільними зусиллями розподіліть режим дня. Розподіліть правильно час, враховуючи особливості дитини: час для уроків, для відпочинку, активних ігор, прогулянок. В будь-якому випадку до 21.00 дитина повинна бути дома.

Прошу запам’ятати:

  • За погані оцінки лаяти дітей вважається не педагогічно. Особливо, якщо це поодинокі, або дуже рідкі випадки. Переконайте дитину, що ця невдача — тимчасова і в повній мірі може бути виправлена.
  • І ще — виховуйте в дітей впевненість в собі, віру в свої сили. Такі люди будуть мати успіх в майбутньому, тому що вміють розуміти, що відбувається в навколишньому середовищі, уміють приймати правильні рішення. Що, погодьтесь, суттєво.
Категорія: Батьківське виховання | Додав: bgschool1
Переглядів: 552 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Вхід

пошук
"Я маю право"
Актуально

Освітній округ


Прозора інформація
Звіт директора
Звіт директора школи за 2017/2018 н.р.
Нове на сайті
[07.12.2018]
Конкурс плакатів "Безпека дорожнього руху - це життя!"
[07.12.2018]
Мистецький конкурс
[07.12.2018]
Конкурс "Об'єднаймося ж, брати мої"
[06.12.2018]
План профорієнтаційної роботи
[21.11.2018]
Зустріч учнів з війсковим комісаром
[07.12.2018]
Список педагогічних працівників, що атестуються у 2018/2019 н.р.
[07.12.2018]
Графік вивчення системи роботи педагогічних працівників, що атестуються у 2018/2019 н.р.
[06.12.2018]
До уваги батьків!
[21.11.2018]
Онлайн курс для вчителів інформатики
[05.11.2018]
Педагогічна рада
101 інформує

Вибір підручників
Батькам
Корисні посилання

Copyright MyCorp © 2018
Використовуються технології uCoz